Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Дунав Еконт започна полуфиналната серия с разгром
Автор: Екип Ruse24.bg 09:24 / 23.04.2010Коментари (0)1097
Отборът на Дунав Еконт направи първата крачка по пътя си към финала в женската НБЛ. Днес в първи полуфинален двубой русенки победиха Берое 07 у дома със 79-41. Малко след средата на първата част домакините успяха да поведат и до края не изпуснаха преднината си. Мач номер 2 от серията е утре отново в Русе.

Старозагорки се държаха добре в началото на двубоя и бяха равностойни на лидера в редовния сезон. Те дори повеждаха в началото, но с не повече от 2 точки, но серия от 11-0 за домакините им даде преднина от 18-8. Гостите вкараха последния кош за първата част и тя завърши 18-10.

Малко след началото на втората част разликата стана двуцифрена. Беройки я свалиха под 10 точки на два пъти, но след това Дунав вкара 7 поредни точки и поведе с 16. Този път русенки успяха да задържат преднината си в тези граници и то до края на първото полувреме. То завърши 41-23 в тяхна полза и още тук вече предвкусваха първия успех в серията.

След почивката този успех бе затвърден още повече. Русенки продължиха със силната си игра в защита и допуснаха едва 8 точки в коша си за цялата трета част. За сметка на това те отбелязаха 16 и преди последните десет минути всичко бе ясно.

В четвъртата част Дунав съвсем не намали оборотите. Отборът играеше със същото желание, въпреки че вече си бе осигурил успеха. Така домакините увеличиха с още аванса си и спечелиха с цели 38 точки първия полуфинал.

Пет състезателки на домакините минаха границата от 10 точки. Най-резултатна стана Наталия Топалова с 19, като добави и 8 борби. Наталия Ануфриенка вкара 13 точки, Даниела Петева 12. С по 11 завършиха Даниел Бъргин и Елена Йоловска, като американката хвана и 15 борби за поредния си дабъл дабъл.

За беройки с 13 точки и 9 борби се отчете Мария Желязкова. Ралица Нанева вкара 11 точки, но от другите им съотборнички нито една не мина границата от 10.