Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Дунав на финал след нов разгром
Автор: Екип Ruse24.bg 13:10 / 27.04.2010Коментари (1)1142
© Ruse24.bg
Дунав Еконт се класира за финалната фаза на плейофите в Националната баскетболна лига при жените, след като спечели безпроблемно трета поредна победа над Берое 07. Успехът днес в Стара Загора дойде с 91-53 точки, а в битката за трофея русенки ще се изправят срещу Лукойл Нефтохимик, който отстрани Монтана също с 3-0 победи в другата полуфинална серия.

Двубоят започна повече от кошмарно за домакините, които ясно показаха на феновете в залата, че мислите им вече са насочени към предстоящите двубои за третото място срещу Монтана, където шансовете им не изглеждат толкова илюзорни, колкото срещу Дунав. За първите 10 минути старозагорки завършиха успешно едва една своя атака, като освен това позволиха на русенки да правят каквото си искат под техния кош.

Серия от 8-0 за Дунав в началото бе спряна от две точни изпълнения на Ралица Нанева от линията за наказателен удар. Първият и единствен кош от игра за възпитаничките на Стефан Михайлов дойде едва в средата на частта и бе дело на Доли Цанкова, с което тя направи резултата 4-13. Малко след това Златина Калоферова реализира 1 фаул и направи разликата 10 точки при 5-15. Нова силна поредица за Наталия Топалова и компания от 10 безответни точки закръгли разлика от 20 точки - 25-5, 1:38 минута преди сирената, а до края момичетата на Георги Божков вкараха още 5 точки срещу само 2 в своята мрежичка и така резултатът на таблото беше красноречив - 30-7.

През втората четвърт ″зелено-белите″ се посъбудиха от дрямката и оказаха далече по-сериозна съпротива на лидерките след редовния сезон в шампионата. Въпреки че в началото на частта разликата набъбна до 26 точки, състезателките на Берое 07 я намалиха до 16 в 17-ата минута, но в крайна сметка до почивката отново русенки показаха повече класа и с тройка на Зорница Костова пак минаха границата от 20 точки - 51-28.

Привидно равностойните действия и играта ″кош за кош″ продължиха и след старта на второто полувреме. Отново обаче русенки се оказаха победителки и след 21-15 в третата четвърт преднината им преди последната част наближи 30-те точки - 72-43. В нея беройки продължиха да са само спаринг партньор на Дунав и съвсем очаквано авансът на тазгодишните носителки на Купата се увеличи и малко преди края на мача дори мина 40 точки при 91-50. Секунда преди финала обаче Цанкова вкара тройка, с която оформи крайното 53-91. Така гостите от крайдунавкия град подпечатаха визите си за финала, където ще срещнат Лукойл Нефтохимик.

По 15 точки за победителките вкараха Наталия Топалова и Зорница Костова. Христина Минкова и Даниела Петева реализираха по 13, като Минкова хвана и 10 борби за ″дабъл-дабъл″.

Най-резултатна в двубоя с точки 22 беше капитанката на Берое 07 Ралица Нанева. С 11 се отчете Мария Желязкова, а с 10 остана Доли Цанкова.

Източник: bulgarianbasket.com