Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
"Дунав 8806“ отнесе "Войводина“ за " Купа Русчукъ“
Автор: Екип Ruse24.bg 09:00 / 28.09.2014Коментари (0)1087
©
"Дунав 8806" продължава победния си ход и във втория ден от традиционния международен турнир за "Купа Русчукъ". След оспорваната битка с "Монтана 2003", спечелена със 74:71, "сините феи" разгромиха "Войводина" Нови Сад с 95:58 (31:12, 24:15, 23:17, 17:14).

Латриша Т. Лъвингс даде аванс на дунавки още в началото с първата точна стрелба в срещата за 2:0. Младият сръбски тим успя да се държи равностойно малко повече от 2 минути до 4:4. Последваха обаче 10 поредни безответни точки в техния кош. Това даде необходимото спокойствие на домакините и на треньора Георги Божков, който започна с ротациите в състава още през първата част. В игра се появи дори Жаклин Златанова, която лекува контузия дълго време. Смените не нарушиха ритъма и първата част приключи при 31:12 за домакините.

Двубоят продължи при подобен сценарий и на полувремето таблото вече показваше 55:27 за "Дунав 8806". До края "сините феи" не отстъпиха инициативата и логично победиха с крайното 95:58.

Най-добра за победителките отново бе Кристина Сантяго с 25 точки и 6 борби, а Цветомира Шаренкапова се отличи с 19 точки. За сръбския тим най-резултатна бе Йована Пашич, която завърши с 23 точки, а Мая Вуядинович добави 10.

В първия двубой от втория ден на турнира за "Купа Русчукъ" "Монтана 2003" победи категорично "Нефтохимик 2010" със 107:78 (25:20, 29:24, 32:19, 21:15). Тимът от северозападния град водеше в играта още от началото и не отстъпи инициативата до края. Най-добра за победителките бе Кортни Дювър с дабъл дабъл от 30 точки и 11 борби.

Юдит Кайдачи добави 21 точки, а Даниела Петева - 18 точки. За бургаският отбор най-резултатна бе Ивелина Вранчева с 14 точки, а с 12 точки се отчете Борислава Христова.