Пета шампионска корона за "сините феи“
Автор: Екип Ruse24.bg 08:33 / 28.04.2015Коментари (0)1361
Сините феи" спечелиха за четвърти пореден и общо пети път в своята история шампионската титла по баскетбол при жените в България, след като победиха "Нефтохимик 2010" със 74:64 (9:17, 20:18, 25:16, 20:13) в третия мач от финалите в НБЛ. Двубоят се игра пред близо 1 000 зрители в препълнената до краен предел зала в квартал "Здравец" в Русе.

Двубоят започна равностойно. Гостите обаче успяха да дръпнат с 12:4 след малко повече от 5 минути игра. Те продължиха да водят до края на първата част завършила при 17:9 в тяхна полза.

Втората част започна по-добре за дунавки, които успяха да скъсят изоставането си до 4 точки. Разликата обаче отново се повиши до 9 точки, а на полувремето бургаският тим бе напред с 6 т. за 35:29.

Вдъхновени от оглушителната подкрепа от трибуните, шампионките стигнаха до обрата пет минути след подновяването на играта. 10 минути преди края пък вече водеха с 3 точки за 54:51.

До финалната сирена "сините феи" демонстрираха по-здрави нерви и не позволиха на съперника да стигне до нов обрат. Така те спечелиха третия мач от финалите, а с това и шампионската купа за четвърти пореден и общо пети път в своята история.

На-добра за шампионките бе Кристина Сантяго, която записа дабъл дабъл с 32 точки и 11 борби. С 10 точки се отчете Цветомира Шаренкапова. За гостите Вера Перостийска вкара 16 т., а Шарел Алън добави 15 т.

Президентът на БФБаскетбол Георги Глушков, кметът на Русе Пламен Стоилов и народният представител Свилен Иванов наградиха шампионките и техните подгласнички.