Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Дунавки с убедителен успех над "Монтана 2003" в предпоследния кръг
Автор: Екип Ruse24.bg 09:40 / 22.03.2015Коментари (0)1181
Отборът на "Дунав 8806" победи "Монтана 2003" с 88:69 (21:16, 22:15, 27:20, 18:18) в мач от 19-ия кръг в първенството на НБЛ-жени за сезон 2014/2015. Това бе последно домакинство за редовния сезон на "сините феи" в залата в русенския квартал "Здравец".

Кристина Сантяго вкара първия кош в срещата с точна стрелба отблизо за 2:0. Последваха обаче равностойни минути. Едва в края на първата част домакините успяха да задържат макар и малък аванс. След 10 минути те водеха с 21:16.

До почивката развоят бе сходен и дунавки успяха да увеличат още малко преднината си за 43:31 в своя полза на полувремето.

След подновяването на играта "сините феи" продължиха да диктуват темпото и логично стигнаха до успеха с крайното 88:69.

Това бе пета поредна победа за шампионките, които продължават да преследват плътно временния лидер в класирането "Нефтохимик 2010" и един кръг преди края на редовния сезон в НБЛ са само на 1 точка зад бургаския тим.

За русенския състав най-добра бе Кристина Сантяго с 22 точки и 9 борби. Радостина Димитрова добави 17т., а Жаклин Златанова - 15. За гостите Радостина Д. Димитрова вкара 15 точки, а с по 10 се отчетоха Христина Иванова, Кортни Дювър, Мария Цанкова и Неда Джурич.

В следващия кръг на първенството "Дунав 8806" гостува на "Рилски спортист" от 18 ч. на 24 март в "Арена Самоков".