"Дунав 8806“ отстъпи на шампиона на Румъния
Автор: Екип Ruse24.bg 18:13 / 17.02.2015Коментари (0)1349
"Дунав 8806" отстъпи на тима на "Муничипал" Търговище в приятелски мач в залата в русенския квартал "Здравец". Момичетата на Георги Божков загубиха с 68:79 (22:13, 6:23, 22:25, 18:18) срещу шампиона на Румъния, в чиито редици личат имената на 6 опитни американки.

Двубоят започна равностойно и се движеше кош за кош. В последната минута на първата част обаче домакините дръпнаха с 12 точки за 22:10, но тройка на румънския тим секунда преди сирената намали за 22:13 след 10 минути игра.

През втората част гостите затегнаха защитата и 5 минути преди почивката успяха да обърнат за 27:26. До края на първото полувреме "Муничипал" дори увеличи аванса си до 8 точки за 36:28.

След подновяването на играта "сините феи" успяха да съкратят изоставането си до 4 точки, но съперникът им отново дръпна и 10 минути преди края водеше с 11 точки за 61:50.

В последната четвърт този сценарий се повтори. Българските шампионки скъсиха отново дистанцията до 5 точки за 60:65, но до финалната сирена в мача така и не успяха да намерят верния път до успеха и отстъпиха с 68:79.

Най-резултатна за дунавки бе Жаклин Златанова със 17 точки, а Виолина Кочева добави 12. За гостите Тияна Гивънс се отчете с 16 точки, а Виолета Стоенеску с 14.

Следващият мач на "сините феи" е от 1/2-финалите в турнира за Купата на България срещу "Хасково 2012" на 28 февруари в Бургас.