Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
"Дунав 8806“ с категоричен успех над столичния "Левски“
Автор: Екип Ruse24.bg 11:24 / 15.12.2014Коментари (0)922
"Дунав 8806" победи "Левски" с 91:65 (25:12, 17:20, 20:9, 29:24) в мач от осмия кръг за сезон 2014/2015 в първенството на НБЛ-жени. Двубоят се игра в зала "Универсиада" в София.

Гостите започнаха по-добре и реализираха първите 3 точки в срещата след тройка на Виолина Кочева. Те бързо натрупаха преднина, която в края на първата част бе 13 точки за 25:12.

Втората четвърт продължи при подобен сценарий, но малко преди преполовяването й столичният тим успя да намали изоставането си до 7 т. за 24:31. Последваха 6 безответни точки в неговия кош, а до почивката разликата бе закръглена на 10 точки за 42:32 в полза на "Дунав 8806".

След подновяването на играта "сините феи" вдигнаха оборотите и за 4 минути вкараха 12 безответни точки за 54:32. За цялата трета част те реализираха точно 20 точки срещу едва 9 в своя кош и окончателно прекършиха съпротивата на домакините.

До края дунавският аванс варираше между 21 и 30 точки, а финалната сирена фиксира 91:65 за шампионките.

За русенския състав Кристина Сантяго завърши с 27 точки и 8 борби, Виолина Кочева добави 19 т. и 8 асистенции, а Жаклин Златанова - 14 точки, 6 борби и 5 исистенции.

В следващия кръг на първенството "Дунав 8806" приема "Монтана 2003" от 18:00 ч. на 20 декември в залата в русенския квартал "Здравец".