Официално: Сензационният трансфер на Мартин Камбуров е факт!
Автор: Стойчо Генов 10:27 / 12.02.2021Коментари (2)788
©
ЦСКА 1948 осъществи изходящ трансфер. Берое привлече нападателя на "армейците" Мартин Камбуров. Опитният голмайстор стана част от "червените“ през юни 2020 година, потвърдиха днес официално от ЦСКА 1948.

Той облече екипа на ЦСКА за първия полусезон в efbet Лига, в който допринесе за успехите на отбора с 9 попадения и 2 асистенции. Мартин Камбуров изигра 15 мача в шампионата през есента.

Най-резултатният му двубой с червената фланелка пък беше победата с 5:0 над Ботев (Пловдив) на 2 октомври на стадион "Васил Левски“, когато нападателят се отличи с хеттрик. През януари Императора беше избран и за Най-добър нападател в родното първенство за 2020 г.

40-годишното острие вече е на само 7 гола от рекорда на Петър Жеков за най-много попадения в елита – 253 за Жеков и 246 за Камбуров.

"Марто, радваме се, че бяхме част от пътя ти към заветната цел. Пожелаваме ти да бъдеш здрав и да я достигнеш възможно най-скоро! Благодарим за всичко през изминалите осем месеца. Успех в новия клуб", заявиха на прощаване "армейците".