"Дунав 8806“ отстъпи в четвъртата контрола срещу Телеорман
Автор: Екип Ruse24.bg 09:39 / 25.09.2013Коментари (0)843
Баскетболистките на "Дунав 8806" записаха втора загуба от румънския "Телеорман" Александрия в четвъртата контролна среща между двата отбора преди началото на сезон 2013/2014. По този начин те не успяха да поднесат подходящ подарък за президента на клуба Красимир Трифонов, който празнува рожден ден на днешния 24 септември.

Румънският отбор започна по-добре, като вкара първия кош в срещата, а до петата минута водеше с 9 точки за 6:15. Към края на първата част "дунавки" скъсиха дистанцията и след 10 минути игра таблото показваше 16:21 за гостенките.
През втората четвърт русенският отбор продължи серията си, за да изравни за 21:21, а малко по-късно дори и поведе с една точка. Тимът от Александрия обаче отново обърна и на полувремето водеше за 33:32 в своя полза.

След подновяването на играта "Дунав 8806" продължи да се държи близо в резултата и с тройка на Цветомира Шаренкапова и кош на Тия Люис поведе с 44:42 6 минути след почивката. Последва нов обрат, а 10 минути преди края на срещата таблото показваше 52:52.

До края сценарият бе подобен, като водачеството се смени още няколко пъти. Финалната сирена все пак отчете 71:75 за гостите от Александрия.

Шанте Еванс отново бе най-резултатна за "дунавки", като завърши със 17 точки и 8 борби. Радостина Димитрова отбеляза 16 точки, а Цветомира Шаренкапова записа 13 точки.

За "Телеорман" Александрия най-резултатна бе Келси Патрик с 18 точки, следвана от Триша Принсип и Анка Сипос с по 11.