Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
"Дунав 8806“ отнесе "Хасково 2012“ в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 09:37 / 17.02.2014Коментари (0)1088
©
Баскетболистките на "Дунав 8806" победиха "Хасково 2012" с категоричното 73:42 (23:8, 19:6, 14:15, 17:13) в мач от 21-ия кръг на НБЛ-жени. Двубоят се игра пред близо 1 000 зрители в залата в квартал "Здравец" в Русе.

Русенският състав започна по-добре срещата, вдъхновен от оглушителната подкрепа от трибуните. Първите точки дойдоха след точна стрелба отблизо на Шанте Еванс. Последваха още 7 безответни точки в коша на гостите. След 10 минути игра пък таблото вече показваше 23:8 за дунавки.

Втората част продължи при подобен сценарий, като дунавският аванс продължи да нараства. До края на полувремето той бе 28 точки, като момичетата на Георги Божков бяха записали 42 точки и допуснаха едва 14 в своя кош.

След почивката "сините феи" продължи

©
ха да надиграват по всички показатели тима на Елена Станкова. Въпреки добрият за домакините развой, в зала "Дунав" не липсваха и нервни моменти, породени главно от спорни отсъждания на реферите Владимир Цеков, Красимир Стойнов и Николай Цинцарски. Гостите все пак се възползваха от ситуацията и намалиха с много усилия изоставането си с 1 точка и 10 минути до края отстъпваха с 29:56.

В последната част двубоят се доиграваше и с финалната сирена отборът на "Дунав 8806" се поздрави със заслужен успех със 73:42.

Кристина Сантяго отбеляза 14 точки, а Таня Чиров и Виолина Кочева записаха по 12 точки.

В следващия кръг от първенството на НБЛ-жени шампионките посрещат "Левски" в залата в квартал "Здравец" на 23 февруари, неделя, от 18 ч.