"Дунав 8806“ продължава борбата за злато в НБЛ след успех в Стара Загора
Автор: Екип Ruse24.bg 10:24 / 21.03.2014Коментари (0)916
©
"Дунав 8806" записа 16-та си победа в дамския баскетболен елит след успех с 80:47 (23:6, 20:9, 18:15, 19:17) над тима на "Берое" в мач от 26-ия кръг на НБЛ-жени в зала "Общинска" в Стара Загора.

Виолина Кочева и Зорница Костова отбелязаха първите 4 точки в двубоя. Русенският състав контролираше играта още в началото и бързо натрупа сериозен аванс. За първата част момичетата на Георги Божков записаха 23 точки и допуснаха едва 6 в своя кош.

Шампионките продължиха в същия дух и през втората четвърт. Още 8:30 минути преди почивката те вече бяха с 21 точки напред, а в края на полувремето таблото показваше 43:15 в тяхна полза.

След подновяването на играта Георги Божков продължи с ротацията и се постара да даде повече минути на почти всички свои състезателки. Това не попречи на дунавския аванс да се увеличи още малко за 61:30 10 минути преди края.

В последната четвърт мачът се доиграваше, а финалната сирена отчете 80:47 в полза на "Дунав 8806". Кристина Сантяго вкара 15 точки, Таня Чиров добави 13, а Шанте Еванс, Зорница Костова и Виолина Кочева записаха по 12.

Така два кръга преди края на редовния сезон "сините феи" запазват всички шансове да изместят от първото място временния водач в НБЛ "Левски". В следващия кръг от първенството на НБЛ-жени шампионките посрещат основния си съперник за титлата през последните 6 години "Нефтохимик 2010" в залата в квартал "Здравец" на 23 март, неделя, от 18 ч. Билетите за двубоя са в продажба в спортен магазин "Яко" на улица "Константин Иречек" 8 още от началото на седмицата. Те са с цени 3 и 5 лв.