Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
"Дунав 8806“ излезе на върха след успех в Хасково
Автор: Екип Ruse24.bg 10:21 / 13.01.2014Коментари (0)787
©
Баскетболистките на "Дунав 8806" победиха "Хасково 2012" в зала "Дружба" в южния град с 68:59 (15:11, 14:21, 16:11, 23:16) в мач от 14-ия кръг на НБЛ-жени.

Двубоят започна равностойно, като първите точки бяха дело на Таня Чиров за 0:2 за гостите. Малко повече от минута преди края на първата част те поведоха с 6 точки за 15:9, но кош за домакините намали изоставането им за 11:15 след 10 минути игра.

Баскетболистките на "Хасково 2012" успяха да изравнят близо 2 минути след началото на втората четвърт. Те дори поведоха и успяха да задържат преднината си до почивката. Разликата в резултата обаче не надмина 6 точки, а на полувремето двата отбора се оттеглиха при 32:29 за избраничките на Елена Станкова.

5 секунди след подновяването на играта Зорница Костова изравни с тройка за 32:32. Последва серия от още 7 безответни точки за русенския тим, а малко повече от 3 минути до края на третата част авансът на "сините феи" вече бе 9 точки за 45:36. Домакините обаче успяха отново да намалят за 43:45 след 30 минути игра.

Близо 9 минути преди края "Хасково 2012" възстанови равенството, но момичетата на Георги Божков бързо се окопитиха и поведоха отново. Те не позволиха нов обрат до финалната сирена, дошла при 68:59 в тяхна полза.

Радостина Димитрова бе най-резултатна за победителките с 23 точки, като овладя и 6 борби. Кристина Сантяго записа дабъл дабъл от 15 точки и 14 борби, а Таня Чиров завърши с 13 точки, 8 борби и 4 откраднати топки.

С този успех шампионките се изравниха на върха във временното класиране на дамския баскетболен елит с "Левски" с актив от по 21 точки. В следващия кръг на 19 януари, неделя, "Дунав 8806" гостува именно на столичните "сини" в зала "Универсиада".