"Дунав 8806“ отнесе "Рилски спортист“ в първото си домакинство за 2014 г.
Автор: Екип Ruse24.bg 09:27 / 31.01.2014Коментари (0)847
©
"Дунав 8806" победи "Рилски спортист" със 71:47 (23:10, 13:12, 17:12, 18:13) в мач от 17-ия кръг на шампионата на НБЛ-жени. Двубоят бе първи за шампионките в залата в квартал "Здравец" в Русе за 2014 г.

Шанте Еванс откри резултата в мача за 2:0 за дунавки с точна стрелба отблизо след асистенция на Кристина Сантяго. Домакините диктуваха темпото и направиха разликата двуцифрена още преди да са изминали и 5 минути от началната сирена. След 10 минути игра те вече бяха записали 23 точки срещу 10 за отбора от Самоков.

Втората част започна по-добре за гостите. Водени от опитните Наталия Топалова, Стефка Митева и Ива Терзиева те се доближиха на 5 точки зад русенския тим и изоставаха с 20:25 6:30 минути преди почивката. Бърза дунавска серия обаче отново направи разликата двуцифрена. На полувремето двата състава се оттеглиха при 36:22 за "сините феи".

Третата четвърт премина изцяло под диктовката на домакините. По-малко от 3 минути след подновяването на играта те дръпнаха с 25 точки за 47:22. След това дунавки понамалиха оборотите и 10 минути преди края водеха с 19 точки за 53:34.

През последната част двубоят се доиграваше и финалната сирена дойде при 71:47 за момичетата на Георги Божков.

Кристина Сантяго записа дабъл дабъл за шампионките с 25 точки и 12 борби. Шанте Еванс добави 17 точки за русенския успех.