Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Дунав удари Локо (ГО) с 3:1 в контрола
Автор: Екип Ruse24.bg 13:59 / 28.06.2019Коментари (0)1551
© ФК Дунав
Дунав победи втородивизионния Локомотив (ГО) с 3:1 в първата си контрола от началото на подготовката. "Драконите“ откриха резултата още в 7-ата минута след хубава асистенция на Ахмедов и гол на Иван Селеменев.

В 28-ата минута след хубав пробив и центриране на Исаевски от ляво, топката срещна ръката на бранител на Локо в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа.

Второто полувреме започна по –добре за гостите, които създадоха две опасни положения. Първо в 47 – мата минута Макенджиев спаси удар от близко разстояние, а в 53 – тата вратарят на "Драконите“ беше безпомощен след хубава атака на Локомотив и точен удар на нападателя от близка дистанция. След изравнителния гол, "Дунав“ пое инициативата и до края на мача контролираше събитията.  В 61 – вата минута Ахмедов вкара гол след хубаво центриране на Лазаров. Малко по – късно, резултатът стана 3:1 в полза на "Драконите“ след хубава асистенция на Димов и гол на Кавалканте. Последното опасно положение беше отново пред вратата на Локомотив, а удара от 25 метра на Лазаров намери горната греда.

В мача взеха участие и трима юноши от школата на "Дунав“. Кристиан Върбанов изигра цял мач за небесносините, Мерт Тасим влезе средата на второто полувреме, а Винченцо Ангелов замени Благой Макенджиев под рамката на вратата в 75 – тата минута.

Състав: Благой Макенджиев, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Кристиан Върбанов, Александър Исаевски, Диян Димов, Свилен Щерев, Фернандо Кавалканте, Йоргос, Иван Селеменев и Ахмед Ахмедов.

Резерви: Генади Ганев, Винченцо Ангелов, Контохристос, Илия Мунин, Мерт Тасим, Ивайло Лазаров, Симеон Димитров