Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
Исмаил Иса наказа бившите си съотборници от Дунав
Автор: Екип Ruse24.bg 11:43 / 08.07.2019Коментари (0)1142
Отборът на Черно море записа победа с 4:0 над Дунав (Русе) при представянето на тима за новия сезон. Пред около 1000 привърженици на стадион “Тича" “моряците" можеха да завършат срещата с по-убедителен успех, но пропуски пред вратата на гостите им попречиха това да се случи.

В срещата взеха участие 24 футболисти, като пълни 90 минути записа само вратарят Иван Дюлгеров. Сред стартовите 11 бяха още Виктор Попов и Цветомир Панов на двата бека, а в центъра на отбраната започна двойката Мирослав Енчев и Димитриос Хантакиас. В средата на терена си партнираха Патрик Андраде и Йонуц Няго, а по двата фланга атакуваха Аристот Ндонгала и Мартин Минчев, изтеглен напред бе Исмаил Иса, а зад него – Родриго.

Черно море започна да пресира съперника от първата минута, но пропусна няколко добри ситуации в първите минути на мача. В 23-ата Исмаил Иса откри резултата след прецизен пас на Родриго. Само две по-късно Йонуц Няго центрира от корнер, а Димитриос Хантакиас с глава покачи на 2:0. В 45-ата Родриго отправи опасен удар от дистанция, но стражът на гостите успя да избие.

През втората част Черно море отново пресира съперника и в 55-ата минута можеше да направи резултата класически. Аристот Ндонгала получи топката отдясно, напредна и центрира в наказателното поле, където Исмаил Иса се извиси над всички, но прати топката на сантиметри над напречната греда. Само минута по-късно Иса проби отдясно и пусна в наказателното поле към Мартин Минчев, който с прецизен удар покачи на 3:0.

63-ата Аристот Ндонгала центрира отдясно, Дани Кики отправи много силен изстрел с глава, но вратарят успя да избие в корнер, от който не последва нищо опасно. В 65-ата минута Мартин Дичев, Мартин Костадинов, Жордао Кардозо, Лъзезар Йорданов, Илиан Илиев, Велислав Василев, Емил Янчев и Жоржиньо замениха Виктор Попов, Цветомир Панов, Патрик Андраде, Аристот Ндонгала, Йонуц Няго, Мартин Минчев, Димитриос Хантакиас и Исмаил Иса. В 75-ата Жоржиньо отправи опасен удар, но топката излезе покрай гредата. Малко след това Илиан Илиев – младши стреля от движение, но прати топката в ръцете на вратаря. В 85-ата Жоржиньо бе изведен сам срещу Благой Макенджиев и успя да реализира за 4:0.

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 33. Мирослав Енчев (60-Стефан Станчев), 44. Димитриос Хантакиас, 2. Цветомир Панов, 7. Патрик Андраде, 8. Аристот Ндонгала, 23. Йонуц Няго, 72. Родриго (46-Дани Кики), 90. Мартин Минчев, 9. Исмаил Иса

26. Иван Дичевски, 5. Стефан Станчев, 17. Мартин Костадинов, 47. Мартин Дичев, 31. Лъчезар Йорданов, 46. Велислав Василев, 11. Жоржиньо, 8. Емил Янчев, 71. Васил Панайотов, 99. Дани Кики, 77. Петър Вуцов, 48. Йордан Радев, 20. Жордао Кардозо, 10. Илиан Илиев-младши.

Дунав: 33. Генади Ганев, 22. Михаил Милчев, 5. Георги Динков, 23. Илия Мунин, 11. Диян Димов, 10. Иван Селеменев, 7. Ивайло Лазаров, 9. Ахмед Ахмедов, 99. Стефан Христов, 2. Самуел Инком, 18. Александър Исаевски

21. Благой Макенджиев, 91. Мартин Ковачев, 94. Кристиан Върбанов, 12. Фернандо Калваканте, 20. Сандро Семедо, 8. Франческо Маара, 31. Мерт Тасим