Митко Митков дебютира с гол за Дунав, "драконите" с класика над Локо (ГО)
Автор: Екип Ruse24.bg 12:04 / 16.01.2020Коментари (0)1066
© ФК Дунав
Дунав стартира с успех предсезонната си подготовка. На Градския стадион в Русе, пред около 150 зрители, "драконите“ се наложиха над втородивизионния Локомотив (ГО) с 3:0. Възпитаниците на треньора Людмил Киров започнаха по-активно контролната среща и не даваха много шансове дори за владеене на топката на своите гости.

След няколко пропилени възможности за гол с неточни пасове или удари се стигна до 24-ата минута, когато след корнер Михаил Милчев свали с глава за непокрития Свилен Щерев, а той отклони за 1:0.

Новото попълнение Митко Митков реализира красив гол за домакините след пробив отдясно и шут с левия крак в далечния ъгъл на вратаря Василев.

В 57-ата минута се разписа и Юлиан Ненов. Това стана с хубав удар от средна дистанция. През второто полувреме в игра се появиха и всички резерви на старши треньора Людмил Киров.

Състав на Дунав: Макенджиев, Цанков, Исаевски, Л.Николов, Милчев, Димов-к, Щерев, Лазаров, Митков, Ненов, Христов. /Резерви: Ангелов, К.Върбанов, Кавалканте, Димитров, Колев, Г.Николов, Русанов, Скендеров/