Дунав не успя да спре най-силното нападение в родния елит
Автор: Екип Ruse24.bg 19:14 / 09.12.2019Коментари (13)1157
Дунав не успя да спре най-силното нападение в родния елит - това на Локомотив Пловдив, и загуби с 0:3 в мач от 19-ия кръг на Първа лига, който се игра на градския стадион в Русе. Димитър Илиев (14) бе точен за "смърфовете" със своя гол №16 в официален мач от началото на сезона. Другите попадения за победителите вкараха Ален Ожболт (40) и Бирсент Карагарен (88).

По този начин възпитаниците на Людмил Киров останаха на 11-о място с актив от 17 точки.

Локо откри резултата още в 14-ата минута. Това стана след перфектен 40-метров пас на Диниш Алмейда. Той изведе в добра позиция Димитър Илиев, който преодоля Диян Димов и вратаря Благой Макенджиев, след което прати топката в опразнената мрежа за 0:1.

Малко след това Георги Илиев центрира от фаул в пеналта. Димитър Илиев отклони топката към Стивън Езе, който я прати в мрежата. Голът обаче правилно бе отменен, тъй като нигериецът бе в засада.

Черно-белите продължиха да натискат и в 25-ата минута Умарбаев изведе Томашевич отляво в наказателното поле. Последва силен удар, но Макенджиев изби в корнер. Минути по-късно Ален Ожболт направи фрапантен пропуск, след като не успя да уцели вратата 7-8 метра фронтално срлещу Благой Макенджиев.

Логичното се случи в 41-ата минута, когато пловдивчани удвоиха преднината си. След пас от дълбочина Димитър Илиев изведе по брилянтен начин Ален Ожболт сам срещу вратаря и този път словенецът не сбърка, пращайки топката в левия ъгъл за 0:2.

В 50-ата минута Умарбаев центрира от фаул в наказателното поле, където Стивън Езе засече с глава, а Диниш Алмейда довкара топката в мрежата на домакините. Този гол също бе отменен заради засада.

Десет минути по-късно футболистите на Дунав имаха претенции за дузпа, слеуд като Мартин Костадинов падна на тревата след съприкосновение със Стивън Езе, но съдията Георги Николов даде знак играта да продължи.

Пет минути преди края след една скоростна атака на черно-белите Георги Илиев шутира в гредата.

В 88-ата минута Димитър Илиев изведе Бирсент Карагарен в наказателното поле и шутира. Първият му удар бе спасен от Благой Макенджиев, но при втория нападателят бе точен за 0:3.

Дунав: Благой МакенджиевДиян ДимовМартин Ковачев, Любен Николов, Александър Исаевски (59- Мартин Костадинов), Ивайло Лазаров, Свилен Щерев (77- Кристиян Върбанов), Фернандо Кавалканте, Михаил Милчев, Ахмед Ахмедов (87- Симеон Иванов), Стефан Христов.

Локо (Пд): Мартин Луков, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Стивън Езе, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев (75- Анте Аралица), Бирсент Карагарен (89- Николай Николаев), Йосип Томашевич, Георги Илиев, Димитър ИлиевАлен Ожболт (59- Петър Витанов).