Дунав измъчи хегемона Лудогорец, но не успя да го спре
Автор: Екип Ruse24.bg 10:01 / 30.09.2019Коментари (0)1090
Дунав (Русе) измъчи Лудогорец, но не успя да спре абсолютния хегемон в родния футбол. В мач от 11-ия кръг "драконите" отстъпиха с 0:1.

Клаудиo Кешерю откри резултата в 23-ата минута. Тогава Лукоки пробва удар към вратата, Росен Колев блокира шута, като топката попадна в Кешерю, който отблизо не сбърка.

В края на полувремето домакините създадоха напрежение пред Пламен Илиев, когато след центриране Ахмедов стреля с глава в аут.

През втората част мачът бе равностоен, като чисти положения пред двамата вратари почти нямаше. Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев извади Марселиньо, Джоди Лукоки и Клаудио Кешерю, за да ги съхрани за гостуването на Ференцварош в четвъртък, като на техните места се появиха Горалски, Жоржиньо и Чибота. Именно последният имаше добра възможност при контра атака в 83-ата минута, но ударът му бе уловен от Макенджиев.

В даденото от рефера продължение домакините имаха добра възможност, но Ахмедов стреля в стената след удобен фаул на два метра пред наказателното поле на Лудогорец.

ДУНАВ (РУСЕ) - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Клаудио Кешерю (23')

Дунав: Благой Макенджиев, Самуел Инкоом, Александър Исаевски, Любен Николов (82 - Самир Аясс), Михаил Милчев, Росен Колев, Свилен Щерев (62 - Мартин Костадинов), Ивайло Лазаров, Диян Димов (75 - Фернандо Кавалканте), Стефан Христов, Ахмед Ахмедов

Лудогорец: Пламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Станислав Манолев, Рафаел Форстър, Стефан Баджи, Абел Анисе, Джоди Лукоки (70 - Жоржиньо), Марселиньо (58 - Яцек Горалски), Вандерсон, Клаудио Кешерю (75 - Мавис Чибота)

Жълти картони: Самуел Инкоом, Росен Колев (Дунав); Антон Недялков, Станислав Манолев, Яцек Горалски (Лудогорец).