Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
Експериментален Дунав загуби тежко от Литекс
Автор: Екип Ruse24.bg 11:51 / 29.06.2019Коментари (0)1548
© ФК Дунав
"Дунав“ претърпя тежка загуба в третата изиграна контрола от предсезонната си подготовка. "Драконите“ отстъпиха с 4:1 при гостуването на Литекс в Ловеч.

Треньорът на русенци Людмил Киров заложи на експериментален отбор, поради натрупаната умора и контузиите сред основни състезатели.

През първото полувреме домакините имаха няколко добри ситуации за гол, но добрите намеси на вратаря на русенци Генади Ганев запазиха резултата 0:0 до 40 – тата минута. Тогава, нападателят на "Литекс“ Томислав Йорданов вкара красив гол от пряк свободен удар от около 20 – ина метра.

Второто полувреме в игра влязоха няколко от основните играчи на "Дунав“, което повлия положително на отбора. В 55 – тата минута хубава атака завърши с гол на дошлия на проби играч от страната на изгряващото слънце – Коке. Вместо да поеме инициативата в срещата обаче, отбора от Русе намали оборотите и след няколко груби грешки в средата на терена, домакините успяха да поведат с 2:1.

"Драконите“ опитаха да обърнат резултата, но празните пространства бяха използвани по най – добрия начин от младите и бързи нападатели на отбора от Ловеч. С две много добре изиграни контраатаки, играчите на Живко Желев вкараха два гола в 84 – тата и 87 – мата минута и така оформиха крайния резултат 4:1.

Стартов състав: Генади Ганев, Илия Мунин, Кристиан Върбанов, Контохристос, Йоргос, Кавалканте, Иван Селеменев, Ивайло Лазаров, Симеон Димитров, Стефан Христов, Коке

Резерви: Винченцо Ангелов, Мерт Тасим, Диян Димов, Мартин Ковачев, Александър Исаевски, Самуел Имкоом, Ахмед Ахмедов