Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
Дунав издържа само едно полувреме срещу Берое
Автор: Екип Ruse24.bg 18:03 / 24.11.2019Коментари (0)1043
Дунав загуби от Берое с 0:3 в мач от 17 кръг на първенството, който се игра на градския стадион в Русе. "Зелените“ стояха по-добре от своя съперник на терена и спечелиха заслужено. След нулево равенство през първата част "Берое“ успя да открие резултата в 56-та минута чрез Мартин Камбуров, който отбеляза своя 226 гол в елита в мач номер 400 за нападателя!

Ибрахима Конте реши всичко в двубоя в 78-та минута на мача и минута преди края добави едно попадение за крайното 0:3.

В 56-та минута Цветков изведе отлично Камбуров зад гърба на отбраната. нападателят пое и не сбърка сам срещу Макенджиев – 0:1. 226 гол за Камбуров в елита в мач номер 400 за нападателя!

В 63-та минута Камбуров изпълни прекрасен пряк свободен удар, но Макенджиев също се намеси отлично и изби в корнер.

Седем минути след това Щерев проби и центрира в пеналта. Там топка бе избита, но попадна в Лазаров, който веднага шутира, но Перниш спаси.

В 78-ата минута "зелените“ решиха двубоя с втори гол. Бриджидо изпревари Макенджиев и успя да центрира в пеналта. Там Камбуров се пребори за топката и тя попадна в Конте. Гвинеецът не сбърка от близка дистанция и удвои – 0:2 .

Минута преди края Конте отбеляза своя втори гол в мача и окончателно довърши съперника. Василев изведе чудесно Конте зад гърба на отбраната и играчът на "зелените“ не сбърка – 0:3.

Дунав игра в състав: 21. Благой Макенджиев, 11. Диян Димов, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Любен Николов (67′- 8. Свилен Щерев), 18. Александър Исаевски, 7. Ивайло Лазаров, 12. Фернандо Кавалканте, 22. Михаил Милчев, 77. Мартин Костадинов (83′- 17. Митко Русанов), 9. Ахмед Ахмедов, 99. Стефан Христов;