Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
Дунав вкара 3 като гост на Етър, но и това не бе достатъчно поне за точка
Автор: Стойчо Генов 09:09 / 12.06.2020Коментари (0)918
© Lap.bg
Дунав завърши на предпоследното 13-о място редовния сезон в Първа лига, след като загуби гостуването си на Етър с 3:5 в зрелищен мач, който се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново.

Домакините започнаха ударно и още във 2-ата минута удар на Боджадж бе уловен от вратаря Макенджиев. В 8-ата минута "болярите" поведоха, след като Милчо Ангелов бе изведен от дълбочина от Огнянов и простреля вратата на "Дунав" – 1:0. При първата си по-сериозна атака в 20-ата минута обаче гостите изравниха, след като при центриране отляво Фернандо Кавалканте изпревари Христо Иванов в малкото наказателно поле – 1:1. Малко след това Юлиян Ненов от фаул стреля в ръцете на вратаря.

Много красива атака доведе до 2:1 в 39-ата минута – Здравко Илиев бе изведен отдясно и сложи топката на главата на Фло Боджадж, който опъна мрежата. "Дунав" също продължи да атакува и малко след това удар на Стефан Христов срещна гредата.

Второто полувреме донесе гол след гол. Първо удар на Боджадж бе спасен от Макенджиев, а в 53-ата минута опасен изстрел на Ненов под сглобката бе изваден майсторски от Христо Иванов.

Нов красив гол взриви трибуните – в 63-ата минута Тонислав Йорданов от фаул великолепно насочи топката в ъгъла за 3:1. Отново младият нападател се разписа отблизо, след като получи пас от Милчо Ангелов.

Това обаче не бе всичко в мача. В 78-ата минута Кавалканте изведе Стефан Христов и той намали на 4:2, а в 82-ата минута Свилен Щерев се измъкна и вкара отблизо за 4:3. Чест прави на гостите, че играха атакуващо, но кинжалните атаки на "Етър" ги наказаха за пети път. В добавеното време Здравко Илиев напредна отдясно и с мощен удар оформи крайното 5:3!