Дунав не издържа срещу Берое
Автор: Екип Ruse24.bg 23:51 / 03.08.2019Коментари (0)1009
"Берое“ победи "Дунав“ с 2:0 при домакинството си в мач от 4 кръг на efbet Лига. "Берое“ започна по-добре срещата и Педро Еуженио откри резултата в 14-та минута, а Иван Минчев удвои в 31-та. "Зелените“ продължиха да контролират събитията на терена и не позволиха на гостите да застрашат аванса.

Още в 4-та минута Педро центрира в пеналта след добра атака за "Берое“. Там Йосипович не успя да отправи добър удар с глава.

След още четири минути "зелените“ създадоха първото много сериозно положение за гол. Бридждидо овладя дълъг пас и изведе Цветков зад отбраната с отличен пас. халфът стреля, но Макенджиев прояви рефлекс и спаси.

В 10-та минута Щерев изпълни пряк свободен удар, но прати топката над вратата.

Четири минути по-късно "Берое“ излезе напред в резултата. Охене пусна чудесен извеждащ пас зад гърба на отбраната. Педро достигна топката в пеналта, финтира бранител и я прати в мрежата с премерен удар – 1:0.

В 19-та минута Селеменев стреля от пряк свободен удар, но топката мина на метър от гредата.

Шест минути след това Василев центрира отлично от фланга, а Йосипович засече с глава в наказателното поле. Вратарят обаче спаси.

Минута по-късно Бриджидо проби по фланга, навлезе в пеналта и стреля в близкия ъгъл, но Макенджиев улови.

След 30 минути игра Минчев намери Бриджидо на границата на наказателното поле, а португалецът стреля от въздуха. Топката обаче мина на метър от гредата.

Минута след това след отлична атака за "зелените“ Желев намери Цветков в наказателното поле. Той продължи за Минчев, а халфът прати кълбото в мрежата с отличен удар в горния десен ъгъл – 2:0.

В 35-та минута Щерев бе изведе зад гърба на отбраната и стреля в движение, останал сам срещу Перниш. Стражът обаче се намеси чудесно и изби топката.

Седем минути след това Лазаров стреля от дъгата, но право в ръцете на Перниш, който нямаше проблем да улови.

В началото на второто полувреме "Берое“ продължи да бъде по-активния отбор на терена.

Отличен рейд на Бриджидо в 55-та минута завърши със страхотен извеждащ пас към Йосипович. Нападателят излезе на стрелкова позиция и шутира силно, но Макенджиев изби в корнер.

Последваха три поредни корнера за "зелените“. При второто изпълнение на Минчев топката бе насочена към непокрития Бандаловски, но в последния момент бранител изчисти.

В 62-та минута Ахмедов се озова на стрелквоа позиция и шутира по диагонала, но Перниш се намеси страхотно.

"Берое“ (Стара Загора) – "Дунав“ (Русе) 2:0

голмайстори: 1:0 Педро Еуженио 14′, 2:0 Иван Минчев 31′

"Берое“: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев, 4. Ерол Алкан, 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене, 11. Иван Бандаловски, 73. Иван Минчев (84′- 14. Яя Меледже), 19. Александър Василев, 21. Зоран Йосипович (61′- 9. Мартин Камбуров), 28. Рубен Бриджидо (66′- 10. Вандерсон Виана), 77. Педро Еуженио; неизползвани резерви: 23. Иван Гошев, 18. Петко Цанков, 44. Виктор Генев, 94. Юлиан Ненов; старши треньор: Александър Томаш

"Дунав“: 21. Благой Макенджиев, 77. Мартин Костадинов, 16. Мартин Ковачев (к), 22. Михаил Милчев, 2. Самуел Инкоом, 7. Ивайло Лазаров, 8. Свилен Щерев (63′- 12. Фернандо Кавалканте), 10. Иван Селеменев (88′- 18. Александър Исаевски), 6. Самир Аясс, 99. Стефан Христов (17. Сандро Семедо), 9. Ахмед Ахмедов; неизползвани резерви: 3. Генадий Ганев, 23. Илия Мунин, 29. Росен Колев, 17. Сандро Семедо; старши треньор: Людмил Киров

жълти картони: Иван Бандаловски 90′ ["Берое“]; Иван Селеменев 58′, Самир Аясс 85′ ["Дунав“]

главен съдия: Неделчо Гаджалов (Пловдив)