Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
България U17 тръгна с убедителна победа на турнира "Виктор Баников" в Украйна
Автор: Стойчо Генов 10:57 / 27.08.2021Коментари (0)944
©
Юношеският национален отбор на България до 17 години започна с категорична победа с 3:1 над Беларус участието си в традиционния приятелски турнир "Виктор Баников“ в Украйна. Възпитаниците на Йордан Петков не оставиха съмнения в превъзходството си в нито един момент и можеха да се поздравят с още по-изразителен успех.

"Лъвчетата“ натиснаха съперника още от първата минута и в средата на полувремето вече водеха с 3:0 след попадения на Кристиян Грозданов, Борислав Маринов и Роберто Райчев. До почивката резултатът можеше да набъбне още повече, но Райчев и Антоан Стоянов пропуснаха от чиста позиция. През цялата първа част съперникът не успя да отправи точен удар към българската врата с изключение на попадението на Ахейев в продължението.

След почивката нашите не позволиха на съперника да вземе инициативата и узакониха заслужения си успех.

Днес възпитаниците на Петков се изправят срещу Армения във втория си двубой от надпреварата в група А на турнира. Арменският тим отстъпи в първия си двубой с 0:4 на домакините от Украйна.

Съставът на България: 12. Умут Хабил, 5. Росен Маринов, 6. Мартин Георгиев, 14. Симеон Василев, 17. Кристиян Грозданов, 18. Чунг Нгуен До, 7. Захари Атанасов, 8. Антоан Стоянов (74 – 16. Неджиб Хаджа), 10. Асен Митков, 11. Борислав Маринов, 9. Роберто Райчев.

Селекционер: Йордан Петков.

Голмайстори: 1:0 Грозданов 17, 2:0 Маринов 23, 3:0 Райчев 25, 3:1 Ахейев 45.