Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
Сензация! Горда България удържа натиска на непобедения в 35 мача европейски шампион!
Автор: Стойчо Генов 23:48 / 02.09.2021Коментари (3)886
Националният отбор на България се представи изключително достойно при гостуването си на европейския шампион Италия. Нашите хвърлиха голямата бомба и удържаха натиска на съперника си, завършвайки 1:1 в мач от Група С на световните квалификации за Мондиал 2022, който се игра на стадион "Артемио Франки" във Флоренция.

Федерико Киеза (16) бе точен за домакините, а Атанас Илиев (40) отбеляза за България. Така воденият от Ясен Петров тим вече е с актив от 2 точки, но остана на предпоследното 4-то място във временното класиране. Италия пък постани световен рекорд и вече 35 поредни мача е без загуба.

Скуадра адзура откри резултата четвърт час след началния сигнал, когато Федерико Киеза и Чиро Имобиле направиха двойно подаване пред нашето наказателно поле. Последва шут по земя на нападателя на Ювентус, при който вратарят Георги Георгиев не се намеси по най-добрия начин и топката влезе в левия му ъгъл за 1:0.

Пет минути преди почивката Кирил Десподов елиминира Алесандро Флоренци и напредна по лявото крило. След това центрира по земя към малкия пеналт, където Атанас Илиев засече с левия крак покрай плонжа на Донарума за 1:1.

През второто полувреме италианците продължиха да ни натискат и да създават положения, но нашите се браниха без паника, а вратарят Георги Георгиев на няколко пъти се намеси блестящо, за да удържим равенството до края.

Италия: Джанлуиджи Донарума, Алесандро Флоренци (64- Рафаел Толой), Леонардо Бонучи, Франческо Ачерби, Емерсон Палмиери (90- Лопенцо Пелегрини), Николо Барела (64- Браян Кристанте), Жоржиньо, Марко Верати, Федерико Киеза, Чиро Имобиле (74- Джакомо Распадори), Лоренцо Инсиние (74- Доменико Берарди).

България: Георги Георгиев, Андреа Христов, Петко Христов, Валентин Антов, Антон Недялков, Петър Витанов (76- Кристиян Малинов), Георги Костадинов, Доминик Янков (57- Ивайло Чочев), Кирил Десподов (75- Радослав Кирилов), Георги Йомов (46- Спас Делев), Атанас Илиев (69- Калоян Кръстев).