Спортните новини: Днес (11) | Вчера (2)
България загуби от Холандия, пак сме 4-и в класирането
Автор: Екип Ruse24.bg 23:38 / 03.09.2017Коментари (0)3343
©
България загуби с 1:3 гостуването си на Холандия в среща от квалификациите от група А за Световното първенство в Русия през 2018 година.

Нашите се оказаха догонващи в резултата още в 7-ата минута. Дейли Блинд центрира остро по земя в наказателното поле на българите и оставеният непокрит Дейви Прьопер не остави шансове на Пламен Илиев.

Домакините продължиха да доминират и в 14-ата минута можеха да удвоят, но навременна намеса на Васил Божиков в защита предотврати попадение в нашата врата.

Три минути по-късно дойде и най-добрата възможност за България през първото полувреме. Отлично центриране отляво на играещият своя номер 70 за националния отбор Ивелин Попов намери в наказателното поле Георги Костадинов, който засече с глава. За съжаление ударът на полузащитника срещна левия страничен стълб на Силесен.

След почивката щабът на Петър Хубчев, който бе наказан за този мач и гледа мача от трибуните, опита да промени ситуацията на терена, като в игра се появиха Георги Миланов и Андрей Гълъбинов.

Въпреки това в 67-ата минута домакините удвоиха аванса си след гол на капитана Ариен Робен, който се разписа след нова асистенция на Дейли Блинд.

Българският тим намали разликата в резултата само 2 минути по-късно, когато Георги Костадинов се разписа след центриране на Ивелин Попов от свободен удар. Така Костадинов се разписа в трети поредин мач, сед като преди това порази вратите на Беларус в Борисов и Швеция в София.

Надеждите на България за добър резултат се изпариха в 80-ата минута, когато Дейви Прьопер вкара втория си гол в мача за крайното 3:1 в полза на "оранжевите".

В заключителните минути на срещата Георги Костадинов бе близо да вкара втори гол за България, но ударът му с глава премина покрай целта.

В класирането Швеция вече е лидер с 16 точки, колкото имат и "петлите". Холандия е на трето място с 13 точки, докато България е на четвърто място с 12 точки.

ХОЛАНДИЯ-БЪЛГАРИЯ 3:1

ХОЛАНДИЯ: Силесен,Тете, Де Фрай, Худ, Блинд, Вайналдум, Пропер (85-Ван Хинкел), Вилхена, Робен, Янсен, Промес.

БЪЛГАРИЯ: Пламен Илиев, Страхил Попов, Георги Терзиев, Васил Божиков, Петър Занев, Георги Костадинов, Александър Цветков (24- Симеон Славчев), Ивайло Чочев, Атанас Зехиров (46- Георги Миланов), Станислав Манолев (60- Андрей Гълъбинов), Ивелин Попов.

СЪДИЯ: Атанасиос Сидиропулос, Гърция

Жълти картони: Терзиев, Манолев, Миланов, Чочев, И.Попов, Вилхена

СТАДИОН: "Амстердам Арена", 46 000 зрители