България и Грузия завършиха наравно в контрола
Автор: Екип Ruse24.bg 11:32 / 06.06.2018Коментари (0)4954
© БФС
Националният отбор на България за юноши до 18 години завърши 1:1 с Грузия U18 в първата от двете контроли между двата отбора, която се проведе на Националната футболна база "Бояна“.  Бабунадзе даде аванс на гостите в 12-ата минута, а Преслав Боруков оформи крайното 1:1 в 72-ата минута.

Националите стигнаха първи до голово положение три минути след първия съдийски сигнал. Нападателят на "Черно море“ Мартин Минчев проби отдясно, преодоля няколко съперници и стреля от малък ъгъл, но встрани от вратата.

Гостите откриха резултата в 12-ата минута, когато Тамази Бабунадзе засече центриране отдясно и с премерен удар по диагонала отблизо преодоля стража Дамянов.

В 16-ата минута отново Минчев пробва да реализира, този път с удар извън наказателното поле, но топката мина на сантиметри покрай лявата греда на вратата, пазена от Булискерия.

В заключителните минути на първата част и Преслав Боруков опита да изненада стража на гостите, но не намери целта.

Националите изравниха резултата в 72-ата минута. Минчев проби отляво и стреля по диагонала, стражът изби, но Боруков бе точен при добавката и отблизо отбеляза за 1:1.

Малко по-късно възпитаниците на Ангел Стойков можеха да осъществят пълен обрат, след като Антов изведе Иво Димитров зад гърба на грузинската отбрана, нo той стреля неточно.

"Изключително съм доволен, че имаме възможността да играем такива мачове и да следим по-голям кръг от състезатели. Играчите не са в оптимална форма, а голяма част от тях са пуснати в почивка. Въпреки това, момчетата вложиха максимални усилия", заяви селекционерът Ангел Стойков.

Следващата контрола между двата отбора ще се проведе на 7 юни, четвъртък от 11:00 часа на Националната футболна база "Бояна“.

България U18: Дамян Дамянов, Виктор Попов (87-Методи Стефанов), Тихомир Димитров, Мартин Дичев (58-Димитър Митев), Георги Вълчев (46-Слави Косов), Валентин Антов, Мартин Минчев (75-Иво Димитров), Емануил Личев, Преслав Боруков – к., Доменик Янков (46-Филип Ангелов), Денислав Станчев (46-Иван Тренчев)

Селекционер: Ангел Стойков