"Дунав 8806" победи "Берое“ в бенефиса на Христина Минкова
Автор: Екип Ruse24.bg 08:52 / 28.09.2012Коментари (0)958
©
В първи мач от предсезонния турнир "Русчук" "Дунав 8806″ - Русе извоюва много трудна победа с 60:58 над "Берое 07″ (Стара Загора).

Мачът бе бенефис за дългогодишната състезателка и на двата клуба - Христина Минкова, която получи плакет за заслугите си към развитието на спорта в Русе от кмета Пламен Стоилов. В паузата между първите две четвъртини Минкова получи и цветя от представители на гостуващите отбори, своите съотборнички и феновете. Христина произнесе емоционална реч, в която благодари на ръководството, отбора и великолепната публика.

Георги Божков стартира с Ива Терзиева, Мерике Андерсон, Цветомира Шаренкапова, Кристина Сантяго и Аманда Джонсън. Самият мач започна със слаборезултатна първа четвърт, която приключи при 12:13 в полза на гостите. Христина Минкова изигра по няколко минути и за двата отбора.

През втората четвърт резултатът бе 23:15 в полза на дунавки, което им даде 7 точки аванс на почивката. Дебют за "Дунав 8806″ - Русе записаха и българските попълнения - Маргарита Илиева и Радина Кордова. Дунавки доминираха и в третата четвърт и 10 минути преди края имаха преднина от 10 точки - 51:41. Тъкмо в края на мача дойде неговата кулминация - "Берое 07″ се активизира, съкрати и дори изравни резултата 56.7 секунди преди финалната сирена - 58:58.

След таймаут дойде и развръзката - "Берое 07″ имаше шанс за победен кош, но "зелените" не успяха да вкарат, това стори Мерике Андерсон 11.8 секунди преди края - 60:58 в полза на шампионките!

Най-резултатна за домакините бе Мерике Андерсон - 17 точки, а с "дабъл-дабъл" завърши Аманда Джонсън - 15 точки и 11 борби. Зорница Костова вкара 8 точки и подаде 3 асистенции. За гостите с двуцифрен точков актив финишираха Димитрова с 16, Колева с 11 и Савич с 10 точки.

Дунавки срещат днес от 18:30 "Монтана 2003″, а "Берое 07″ се изправя 2 часа по-рано срещу "Нефтохимик 2010″.