Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
"Дунав 8806“ завърши сезона с победа
Автор: Екип Ruse24.bg 09:32 / 01.04.2013Коментари (0)1073
©
С убедителна победа завърши редовният сезон на НБЛ за "Дунав 8806". Момичетата на Георги Божков надиграха категорично тима на "Рилски спортист" с 84:54 (26:16) - (23:8) - (17:18) - (18:12). Така "сините феи" приключват на втора позиция с 19 победи и 5 загуби.

Стартовата петица за наставника на дунавки беше в състав: Радостина Димитрова, Кристина Сантяго, Цветомира Шаренкапова, Зорница Костова и Мерике Андерсон. За гостите стартираха: Цветелина Николова, Еми Ушагелова, Вероника Джикова, Моника Тодорова и Ан Фаръл.

Срещата започна оспорвано, като през първите седем минути гостенките от "Рилски спортист" играха равностойно и изоставаха само на 1 точка от домакините. Последва силна серия на дунавки от 9:0 точки и така те завършиха първата десятка с преднина от 10 точки (26:16). Втората четвърт на двубоя беше изключително силна за "сините феи" и нискорезултатна за баскетболистките от Самоков. Те успяха да реализират едва 8 точки и на почивката резултатът беше 49:24 за домакините. Третата четвъртина завърши в полза на "Рилски спортист", които успяха да реализират 1 точка повече (17:18). Русенки, обаче, продължиха да доминират на терена до края на срещата и показаха отлична игра в защита. Така се стигна до крайното 85:54 при последната сирена.

Момичетата на Георги Божков имаха сериозно предимство в стрелбата - 32 успешни от 59 опита (54% успеваемост), докато самоковки реализираха едва 22 от 62 (за 35%). "Сините феи" вкараха 7 тройки, за сметка само на 3 на съперника.

Радостина Димитрова беше най-резултатна за успеха на "Дунав 8806" с 18 точки. Кристина Сантяго записа 14 точки и 7 борби, а Мерике Андерсон добави 13 точки. Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова (8 борби) и Маргарита Илиева реализираха по 10 точки.

За гостите най-резултатна бе Еми Ушагелова с 19 точки, като тя хвана и 5 борби. По 8 точки отбелязаха Вероника Джикова (10 борби) и Ан Фаръл.

Двата отбора ще играят отново в зала "Дунав" в понеделник, 1 април, на четвъртфиналите на шампионата. Вторият мач помежду им ще е в четвъртък (4 април) в Самоков.