Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
"Дунав 8806“ стигна до полуфинал
Автор: Екип Ruse24.bg 13:04 / 05.04.2013Коментари (0)1143
©
"Дунав 8806" отново нямаха никакви проблеми срещу "Рилски спортист" във вчерашната среща в Самоков, която завърши при резултат 49:93 (12:23) - (12:23) - (15:24) - (10:23) за русенки.

Стартовата петица за Георги Божков беше в състав: Мерике Андерсон, Зорница Костова, Кристина Сантяго, Цветомира Шаренкапова и Радостина Димитрова. Виолина Кочева, Ива Терзиева, Маргарита Илиева и Радина Кордова също влязоха в игра и допринесоха за победата на дунавки.

"Сините феи" спечелиха първите две четвъртини на мача с един и същи резултат 23:12 и така си осигуриха солидна преднина от 22 точки на почивката. Следващите две десятки отново бяха взети от момичетата на старши-треньора Георги Божков и така те заслужено преминаха четвъртфиналната серия с две победи над отбора на "Рилски спортист".

За победата на "Дунав 8806" с най-много точки - 18 и с 6 борби, допринесе Цветомира Шаренкапова, която направи силен мач. Кристина Сантяго се разписа със 17 точки и 10 борби, Маргарита Илиева добави 15 точки и 5 борби. Мерике Андерсон се отчете с 14 точки, Радостина Димитрова записа в актива си 9 борби и 11 точки.

За "Рилски спортист" Вероника Джикова отбеляза 12 точки, а 10 добави Яна Кожухарова.

Предстои полуфинал за дунавки, в който ще се изправят срещу победителя от серията "Монтана 2003" - "Берое", Стара Загора.