"Дунав 8806“ надви категорично "Монтана 2003“
Автор: Екип Ruse24.bg 11:24 / 15.04.2013Коментари (0)1093
©
В първи двубой от полуфиналната серия на НБЛ-жени, дунавки категорично бяха по-добрият отбор на терена, в мача срещу "Монтана 2003", завършил при резултат 94:69 (24:17) - (21:13) - (19:23) - (30-16).

Георги Божков заложи на стартова петица в състав: Мерике Андерсон, Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Кристина Сантяго и Радостина Димитрова. За "Монтана 2003" излязоха: Милена Томова, Катя Кордова, Радостина Славова, Камелия Михалкова и Надежда Симеонова.

Радостина Димитрова откри резултата на срещата с точно попадение от 2-те точки и последва силна серия на дунавки, като те поддържаха преднината си през целия мач. Първата десятка на срещата завърши с водачество на "сините феи" 24:17. След пет минути игра, през втората четвъртина, момичетата на Георги Божков поведоха сериозно с 9 точки (30:21) и въпреки че Славко Димитров беше заложил на високоръстови състезателки, те не успяха да се противопоставят сериозно на домакините.

През третата част на двубоя монтанки се опитаха да намалят изоставането си, като успяха да реализират 4 точки повече от съперника (19:23), но това не промени изхода на играта. Четвъртата, решителна десятка, беше под пълния контрол на "Дунав 8806". Играта стана изключително напрегната и "сините феи" започнаха да бележат успешно от тройката, както и направиха много добри атаки.

Дунавки категорично доминираха в борбата под коша и имаха по-добра успеваемост от игра - 58% срещу 45% за гостите. Кристина Сантяго отново беше над всичи с 26 точки и 6 борби. Мерике Андерсон добави 17 точки. Зорница Костова, Аманда Джонсън и Цветомира Шаренкапова записаха по 12 точки всяка, като Джонсън взе и 8 борби. С 10 точки и 7 борби допринесе Радостина Димитрова за успеха на "Дунав 8806".

За "Монтана 2003" с 20 точки се отчете Милена Томова. Камелия Михалкова добави 12, а Катя Кордова - 11 точки и 9 борби. Олена Самбурска не игра в срещата.

Ето какво споделиха двамата треньори на пресконференция след мача:

Славко Димитров: "Мисля, че ние бяхме много далеч от това, което имаме като възможности. Явно, че психологическото напрежение на тези мачове, оказва съществено влияние върху някои от състезателките и от това страда отборната игра. Загубихме един мач, в който почти не показахме нищо от това, което можем. Съвсем заслужено Дунав спечелиха и то убедително. Усещането след мача е категорично за 1:0. Утре ще видим какво ще се случи."

Георги Божков: "Едва ли някой е очаквал такава голяма разлика. Очаквахме много оспорван и динамичен мач. В хода на играта, обаче ние имахме някои преимущества - използвахме по най-добрия начин слабите места в защитата на Монтана, и успяхме да проведем няколко мноо добри бързи атаки, които увеличаваха разликата. Има една такава психологическа разлика, която когато мине, дори такъв опитен отбор като Монтана, трудно може да се върне в играта. 20 точки разлика се правят с много добра защита и аз съм доволен от момичетата. Цветомира Шаренкапова направи поредния много силен мач - игра чудесно и в защита, и в нападение. Доволен съм от Кристина Сантяго и от Аманда Джонсън, която игре след контузия. Пропиляхме много възможности за бърза атака. Утре нищо не се знае. Предполага се, че при домакинско предимство и след победа днес, би следвало ние да победим."

Отборите ще се срещнат отново днес, понеделник, в 18.00 часа в зала "Дунав".