Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
"Дунав 8806“ ще продължи финалната серия срещу "Нефтохимик 2010“ на свой терен
Автор: Екип Ruse24.bg 08:39 / 29.04.2013Коментари (0)982
©
1:1 стана резултатът във финалната серия след втория двубой между "Нефтохимик 2010" и "Дунав 8806", който завърши при 75:68 (20:15) - (22:25) - (20:19) - (13:9) за домакините.

Минута, след началото на срещата, Мерике Андерсон откри двубоя с точна стрелба от двете точки и момичетата на Георги Божков поведоха до 11:5. Тогава последва силна серия на домакините от "Нефтохимик 2010" и те успяха да поведат 12:11 и да вземат първата четвъртина с 20:15.

Добри изяви на "сините феи" във втората десятка на мача доведоха до 25:22 за дунавки. Те успяха да наваксат изоставането си и да го стопят до 2 точки. Така на полувремето резултатът беше 42:40 за бургазлийки.

С началото на третата част на двубоя "сините феи" се постараха да достигнат "Нефтохимик 2010" и дръпнаха със серия от 5 точки, но домакините ги наваксаха и отново поеха крехко водачество. В последните 10 минути момичетата на Петко Маринов успяха да вземат мача, като след четири поредни точки на домакините при 67:65, "сините феи" не успяха да реализират попадения, а бургазлийки бяха по-точни. Минута преди края на мача Аманда Джонсън излезе за 5 лични нарушения.

Предимството на "Нефтохимик 2010" в мача беше по-точната стрелба от игра - 48% срещу 38%, иначе двата отбора бяха равностойни под коша.

За "Дунав 8806" Кристина Сантяго завърши с "дабъл дабъл" - 17 точки и 12 борби. 13 точки и 6 борби добави Аманда Джонсън, а 10 точки записа Мерике Андерсон.

Вийве Кай Ребане завърши с 23 точки и 13 борби. 17 плюс 10 борби добави Ашли Гейл, а с 15 точки завърши Олга Дубровина.

Серията ще продължи в Русе на 30-ти април и 1-ви май.