Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
"Дунав 8806" отново извоюва победа в Самоков
Автор: Екип Ruse24.bg 09:55 / 12.02.2013Коментари (0)865
©
Във вчерашния двубой срещу отбора на "Рилски спортист" за Купата на България, "Дунав 8806" отново извоюва победа с резултат 35:74 (9:24)-(14:15)-(2:27)-(10:8).

Стартовата петица за "Дунав 8806" беше в състав: Виолина Кочева, Зорница Костова, Мерике Андерсон, Аманда Джонсън и Кристина Сантяго. За гостите на терена излязоха: Вероника Джикова, Еми Ушагелова, Катерина Рудева, Цветелина Николова и Ан Фаръл.

Аманда Джонсън откри резултата с точен шут от тройката, Катерина Рудева веднага отговори с 2 точки, но до края на първата десятка гостенките бяха неудържими. Със силна серия от 13 точки (Аманда Джосън и Мерике Андерсон се разписаха с тройки) резултатът се оформи на 9:24 за дунавки. В следващата четвърт на двубоя домакините от "Рилски спортист" се постараха да наваксат пасива си и успяха да реализират 14 точки за сметка на 15 на русенки, но въпреки това на почивката резултатът беше 23:39 за "сините феи".

През второто полувреме на срещата "Дунав 8806" позволи на домакините да реализират само 12 точки и демонстрира тотално превъзходство в играта. Самоковки успяха да спечелят последната десятка на мача с 10:8, но въпреки това изгубиха срещата с 35:74 за гостите от Русе.

Момичетата на страши-треньора Георги Божков водеха по статистически показатели, като само при стрелбата от наказателната линия имаха еднаква успеваемост с домакините.

Кристина Сантяго се отчете за победата на "сините феи" с 20 точки и 6 борби. 14 точки записа в актива си Виолина Кочева, а с 13 точки и 7 борби допринесе Аманда Джонсън.

За Рилски спортист само Еми Ушагелова беше с двуцифрен актив, като вкара 12 точки. С 9 точки и 4 борби се разписа Даяна Щъркелова.

"Дунав 8806" и "Рилски спортист" ще се срещнат отново в Русе на 17-ти февруари, а предварителната продажба на билети за двубоя стартира от днес на познатия адрес: касата на "Нетуоркс България", ул. "Борисова", сервиз "Милков".

"Радостина Димитрова е с лека контузия и преценихме, че е по-добре да я пазим от игра, за да отшуми проблемът. Решихме участието си на финалната четворка и съм доволен от моментната спортна форма на отбора. Целта ни, в тази част от квалификацията, е в края на другата седмица да подобрим формата, защото знам, че можем повече," коментира Георги Божков играта на своите момичета. "Благодаря отново на феновете, които ни подкрепяха и тук! Смятам, че и в двата мача направихме красиви неща," добави наставникът на дунавки.