Спортните новини: Днес (4) | Вчера (2)
Дунавки с трета загуба от "Нефтохимик 2010“
Автор: Екип Ruse24.bg 08:19 / 21.01.2013Коментари (0)1152
©
С резултат 91:76 (17:21) - (29:17) - (28:19) - (17:19) приключи оспорваният двубой между отборите на "Нефтохимик 2010" и "Дунав 8806". Русенки гостуваха във втория си мач за година, но не успяха да завоюват победа.

В първата четвърт на срещата "сините феи" играха уверено и водеха минута преди края със 17:16. Капитанът на дунавки Зорница Костова успя да реализира два шута, единият от които от трите точки, и така първата десятка от срещата завърши при резултат 17:21 за гостите.

Момичетата на Георги Божков започнаха добре и втората част на двубоя, но постепенно домакините поведоха в играта и взеха преднина, която успяха да запазят до края на мача. На почивката резултатът се оформи на 46:38 за "Нефтохимик 2010".

Последните две части от срещата се оказаха решаващи за победата на бургазлийки. Състезателките на Петко Маринов направиха серия от 8:0 точки през третата десятка от двубоя. Дунавки успяха да отвоюват последната част на мача с резултат 17:19 за "сините феи", но това не им помогна да спечелят срещата.

Точната стрелба от тройката на домакините им осигури победата - 11 точни шута от 17 опита за "Нефтохимик 2010" (65%) срещу 5 успешни шута от трите точки от 17 опита за "Дунав 8806" (29%).

За дунавки най-много точки реализира Аманда Джонсън - 20, която приключи мача и с 8 борби. Мерике Андерсон се разписа със 17 точки, а Кристина Сантяго направи "дабъл дабъл" от 14 точки и 17 борби. Радостина Димитрова записа в актива си 13 точки.

Най-резултатна за "Нефтохимик 2010" стана Олга Дубровина с 24 точки и 7 асистенции. Тани Робинсън записа 19 точки и 7 борби, а Мария Желязкова приключи с 18 точки и 6 борби.
В сряда, 23-ти януари, от 18.00 часа "Дунав 8806" ще приеме в зала "Дунав" отбора на "Левски". Билети за срещата вече са пуснати в предварителна продажба на адрес: касата на "Нетуоркс България", ул. "Борисова", сервиз "Милков".