"Дунав 8806" си взе своето срещу "Монтана"
Автор: Екип Ruse24.bg 09:43 / 03.12.2012Коментари (0)917
©
Монтана 2003 оказа доста сериозно съпротива на Дунав 8806 като домакин, но не успя да победи шампионките в мач от 9-ия кръг на НБЛ-жени. Русенки се наложиха с крайното 70-62, но бяха под напрежение до самия край. Те вече имат шест победи в актива си, както и една загуба, и са еднолично на второ място във временното класиране. Монтанки пък са с 3 победи и 5 поражения и са на пето място.

Русенки започнаха срещата доста добре и успяха да натрупат малка преднина от 7 точки след първата част, но домакините реагираха бързо и намалиха изоставането си само на 2 на почивката. Монтанки постоянно бяха плътно зад съперника си и няколко пъти изравниха, а след 30 минути резултатът беше 47-53. Разликата се запази в границите на 4 точки до минута преди края, но русенки удържаха преднината си и спечелиха.

Отборите бяха равностойни в борбата под коша, а монтанки имаха доста лоша успеваемост от тройката - 13%, но пък русенки пропуснаха при много от опитите си за две точки. Това отново балансира отборите, а те бяха сравнително равностойни при асистенциите, отнетите топки и грешките.

Кристина Сантяго записа 18 точки и 8 борби за победителките, а 15 плюс 5 добави Мерике Андерсон. С 11 точки завърши Виолина Кочева, а с 10 - Зорница Костова.

За Монтана 2003 с 22 точки и 13 борби се отчете Милена Томова, а дабъл дабъл записа и Радостина Славова - 11 точки и 15 борби. 12 точки пък вкара Камелия Михалкова.

В следващия кръг Дунав 8806 посреща Нефтохимик 2010 в дерби, а Монтана 2003 почива.