Дунав 8806 загуби от Нефтохимик 2010 в Бургас
Автор: Екип Ruse24.bg 14:33 / 25.10.2012Коментари (0)1223
© bgbasket.com
Отборът на Нефтохимик 2010 остана единственият отбор без загуба в женската НБЛ. В един от дерби мачовете на кръга тимът надигра у дома шампиона Дунав 8806 със 79-69. Вицешампионките поведоха в края на третата част, а в четвъртата тимът увеличи преднината си и я удържа до края. В следващия кръг Нефтохимик 2010 гостува на Монтана 2003 в неделя (28 октомври), а Дунав 8806 приема Левски в събота (27 октомври).

Домакините тръгнаха по чудесен начин със серия от 9-0, но скоро след това Дунав се съвзе и почна да намалява. Играта стана равностойна и високо резултатна, а през първата част бяха отбелязани цели 51 точки. След нея бургазлийки имаха аванс от 3 точки, а след края на първото полувреме той бе едва 1. В третата част русенки успяха да поведат, но серия от 10-0 върна преднината на домакините и след 30 минути те имаха преднина при 62-58. По средата на последната четвърт състезателките на Нефтохимик увеличиха аванса си до 9 точки, малко по-късно стана и 10, и до края нямаха проблеми.

Разликата между двата тима бе във вкараните стрелби. Домакините вкараха три повече, като две от тях бяха тройки. Те имаха и два отбелязани наказателни удара повече от съперника и това направи ралзиката от 10 точки.

Тани Робинсън завърши със 17 точки за победителките, а дабъл дабъл направи Ашли Гейл след 16 точки и 15 борби.

За гостите от Русе с по 17 точки приключиха Аманда Джонсън (10 борби) и Кристина Сантяго, а 15 отбеляза Мерике Андерсон.

Източник: bgbasket.com