Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
"Дунав 8806“ извоюва победа над "Хасково 2012“
Автор: Екип Ruse24.bg 09:32 / 25.03.2013Коментари (0)957
След силна игра днес в зала "Дунав" носителките на Купа България завоюваха поредната си 17-та победа в НБЛ над отбора на "Хасково 2012" с 91:65 (21:15) - (24:22) - (23:8) - (23:20) Момичетата на старши-треньора Георги Божков бяха изключително резултатни.

Стартовата петица на "Дунав 8806" беше в състав: Аманда Джонсън, Зорница Костова, Кристина Сантяго, Цветомира Шаренкапова и Мерике Андерсон. Радостина Димитрова отново не беше в игра, поради здравословни проблеми. Към края на срещата за около минута на терена излезе младата състезателка Любомира Тодорова. Елена Станкова заложи на състав: Амра Мехмедич, Николина Николич, Анита Тейлане, Наталия Топалова и Зорница Найденова.

Домакините започнаха срещата с активна игра и при резултат 4:4 в първата десятка направиха силна серия до 13:4. Мерике Андерсон успя да натрупа 3 лични нарушения още в самото начало на мача. Две секунди преди сирената Николина Николич от "Хасково 2012" отбеляза 2 успешни наказателни удара и така първата четвърт завърши при резултат 21:15.

Втората част на срещата премина при оспорвана игра, като гостите играха по-равностойно. Въпреки това момичетата на Георги Божков отбелязаха 2 точки повече, които Кристина Сантяго закова 5 секунди преди сирената. Така на почивката резултатът беше 45:37.

Третата десятка от мача беше изключително слаба за гостуващия отбор, тъй като момичетата на Елена Станкова успяха да вкарат само 8 точки срещу 23 за домакините. Отново в последните секунди "сините феи" добавиха 2 точки в актива си благодарение на успешна стрелба на капитана Зорница Костова. В последната четвърт на мача дунавки отново бяха по-резултатни 23:20 и така срещата заслужено завърши с победа на домакините 91:65.

За "Дунав 8806" силен мач направиха двете американки. Аманда Джонсън отбеляза 31 точки (5 тройки) и 14 борби, а Кристина Сантяго - 30 точки и 16 борби. Мерике Андерсон записа в актива си 12 точки, а отборът направи 8 атрактивни чадъра.

За гостите Николина Николич отбеляза 22 точки, следвана от Амра Мехмедич с 16 точки и Зорница Найденова - с 10.
През цялото време публиката в залата недоволно оспорваше съдийските решения, които бяха коментирани и на последвалата пресконференция от треньорите и на двата отбора.

Елена Станкова изрази задоволство от играта на своите момичета: "Отборът поддържа темпото на игра, което беше зададено и съм доволна от това, което показаха на терена. Съдийството беше безобразно! Само не разбирам как Борислав Пелтеков можа да си позволи да се подиграе с мача по такъв начин! Недопустимо е такова съдийство, защото то измества играта от спортно-техническата й част - с такива решения съдиите са способни да извадят от ритъма на игра и най-класните състезателки!" добави Станкова.

"Със сигурност ние бяхме по-добрият отбор на терена," каза Георги Божков. "Кристина Сантяго и Аманда Джонсън играха с много добро темпо и изключително висока резултатност! Доволен съм! Имахме 8 чадъра в мача, а това е една страхотна атракция за публиката." Относно съдийството, старши-треньорът на "Дунав 8806" сподели: "За втори пореден мач съдиите насочват вниманието към себе си и изместват фокуса на играта."

Красимир Трифонов, Президент на БК "Дунав 8806", също изрази недоволството си: "Започвам да наблюдавам тенденция в съдийските наряди в Русе. Съдийството трябва да е в помощ на играта, а не да решава нейния изход. Жалкото е, че както върви, в плейофите съдиите ще са тези, които ще решат кой продължава."

На 27-ми март "Дунав 8806" ще гостува на отбора на "Берое" Стара Загора, а на 30-ти март ще посрещне в зала "Дунав" - "Рилски спортист".