Спортните новини: Днес (2) | Вчера (2)
"Дунав 8806“ победи "Левски“
Автор: Екип Ruse24.bg 08:35 / 29.10.2012Коментари (0)1188
©
С резултат 94:78 завърши днес срещата между "Дунав 8806" и "Левски", София. Домакините имаха превес в резултата през цялото време на мача и надвиха съвсем очаквано.

Преди началото на самата среща кметът на град Русе - Пламен Стоилов връчи пред публиката в залата плакет "Русе", парична премия от 500 лв. и букет на заслужилата русенска състезателка по борба Тайбе Юсеин. Стоилов каза, че в нейно лице вижда "достоен наследник на Валентин Йорданов" и й пожела бъдещи спортни успехи. След аплодисментите за Тайбе започна баскетболната среща.

Близо 800 човека наблюдаваха напрегнатия двубой в зала "Дунав", а агитката на "Дунав 8806" развяваше българско, американско и естонско знаме. С успешно изпълнение на два наказателни удара Кристина Сантяго откри резултата на мача.

Първата четвърт завърши 29:18 при явен превес в играта за дунавки. През втората четвърт състезателките на "Левски" намалиха разликата и зрителите станаха свидетели на качествен и оспорван двубой. Гостите започнаха сериозно да стопяват разликата в точките с повече атаки и точни попадения, а дунавки заиграха по-несигурно и неточно. Затова в края на първото полувреме резултатът се оформи на 49:43 за домакините.

В паузата Миро Пеев направи игра с присъстващите в залата и раздаде награди - тениски на отбора и вау

©
чер от "Нетуоркс България". Феновете и този път показаха силната си подкрепа за момичетата на Георги Божков и бяха много активни през цялото време.

Мерике Андерсон откри второто полувреме с точна стрелба от тройката и дунавки отново заиграха за победа. Андерсон реализира два много атрактивни пробива, а Кристина Сантяго беше изключително точна при изпълнението на наказателните удари. "Сините феи" заздравиха защитата и с масирани атаки и точни стрелби направиха серия от 19 точки срещу 1 за гостите за временното 68:44. Тази четвърт завърши с аванс от 20 точки в полза на шампионките - 78:58. Състезателките на Стефан Михайлов така и не успяха да обърнат играта и мачът завърши 94:78 за "Дунав 8806".

Аманда Джонсън, Кристина Сантяго и Мерике Андерсон вкараха по 25 точки за домакините, а американките завършиха и с "дабъл дабъл" - 14 борби за Джонсън и 11 борби за Сантяго. Андерсон записа в актива си 5 асистенции и 4 отнети топки.
За отбора на "Левски" Христина Иванова отбеляза 21 точки, Даниела Петева - 18 точки и 8 борби, а с 13 точки и 6 борби се разписа Виктория Стойчева.

В следващия кръг "Дунав 8806" гостува на "Хасково 2012", но преди това на 1-ви ноември играе първия си международен мач. Дунавки ще гостуват на "Боташпор" в среща от група F на Еврокъп за жени.