"Дунав 8806“ извоюва победа над "Хасково 2012“
Автор: Екип Ruse24.bg 09:04 / 05.11.2012Коментари (0)1179
©
Динамична и оспорвана беше днешната среща от 5 кръг на НБЛ между отборите на "Дунав 8806" и "Хасково 2012", която завърши при резултат 70:78 в полза на гостите - шампионките от Русе.

В стартовата петица за "Дунав 8806" бяха: Аманда Джонсън, Мерике Андерсон, Кристина Сантяго, Зорница Костова и Виолина Кочева. За отбора на "Хасково 2012″ започнаха Ивон Тодорова, Антония Загорова, Тония Гърти, Джесика Кох и Сюзан Лестър.

През първата четвърт на двубоя гостите и домакините играха равностойно и резултатът съвсем очаквано беше равен 18:18. През следващите 10 минути дунавки бяха малко по-точни, като Зори Костова реализира две тройки, и завършиха полувремето с 2 точки преднина 33:35.

След почивката момичетата на старши-треньора Георги Божков излязоха на терена по-мобилизирани и готови за победа. Така, в средата на третата четвърт, след изоставане с 10 точки, домакините отново догонваха в резултата, за да се стигне до 52:58 в полза на "Дунав 8806".

Последната част на мача Кочева започна с успешно попадение от тройката. Домакините продължиха да са в догонваща позиция, въпреки че в началото на тази част състезателките на Елена Станкова бяха по-резултатни. Сюзън Лестър беше изключително полезна за отбора на "Хасково 2012" със своите отбелязани 29 точки и 13 борби. След няколко точни попадения дунавки отново се откъснаха напред в резултата с 64:74. Последваха и два успешни наказателни удара от Мерике, която съвсем увеличи точковата разлика. Двубоят завърши 70:78 за дунавки, които дадоха всичко от себе си за победата.

За "Дунав 8806" Мерике Андерсон отбеляза 26 точки. Силно се включи и Кристина Сантяго с 23 точки и 9 борби. Аманда Джонсън записа 11 точки и 15 борби.

За "Хасково 2012" освен блестящата игра на Лестър, отлично се представиха и Джесика Кох с 18 точки и 6 борби, и Тония Гърти с 15 точки.

Тази победа е трета за "Дунав 8806″ от изиграните до момента четири срещи в НБЛ. Предстои най-сериозният двубой за дунавки този сезон - на 8-ми ноември те ще играят с миналогодишния шампион в Еврокъп "Динамо" (Курск).