"Дунав 8806“ със загуба в Монтана
Автор: Екип Ruse24.bg 11:16 / 19.04.2013Коментари (0)849
©
След 50 минути оспорвана баскетболна игра, днешната среща между "Монтана 2003" и "Дунав 8806", играна в Монтана, завърши при резултат 90:86 (18-23) - (22-19) - (15-12) - (16-17) - (19-15) в полза на домакините. И така дунавки, и момичетата на Славко Димитров ще се срещнат отново утре в зала "Младост".

През първата десятка на мача баскетболистките на Георги Божков показаха отлична игра и поведоха с 23:18. След това домакините се постараха да стопят аванса на гостите и на почивката резултатът се оформи 42:40 за "сините феи". През третата четвърт на двубоя дунавки поведоха със 7 точки, но домакините направиха силна серия, която ги изведе до 55:54 за "Монтана 2003". Пропуск на Аманда Джонсън при стрелбата, секунда преди края на срещата, доведе до продължение. На редовното време срещата приключи при равен 71:71.

След като играта беше подновена, "Дунав 8806" отбеляза първите 4 точки, но домакините наваксаха. 80:80 беше резултатът 12 секунди преди края на продължението. Домакините не успяха да се възползват от последната си атака и така се стигна до второ продължение.

Русенки отново поведоха, но допуснаха обрат. Зорница Костова беше точна от тройката за 86:86, и след това повече от минута последваха пропуски и за двата отбора. Цветомила Петрова изпълни два успешни наказателни удара секунди преди края на двубоя, а "сините феи" не успяха с атаката си. По-опитните домакини се възползваха от пропуска и обърнаха резултата в своя полза 90:86.

Аманда Джонсън беше най-резултатна с 22 точки и 18 борби. Зорница Костова отбеляза 16 точки, а с "дабъл дабъл" завърши и Радостина Димитрова с 15 точки и 10 борби. Мерике Андерсон добави 14 точки, а Кристина Сантяго - 13 точки.

Пропуските от тройката на дунавки и неточното изпълнение на наказателните удари, предрешиха изхода от срещата.