Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
"Дунав 8806“ с три победи на турнир "Русчук“
Автор: Екип Ruse24.bg 08:21 / 01.10.2012Коментари (0)891
Дунавки триумфираха на турнир "Русчук", като победиха и третия си съперник "Нефтохимик 2003" в много оспорван мач, който сложи край на турнира тази вечер в зала "Дунав" в Русе.

С точно изпълнение на наказателен удар естонската фурия Мерике Андерсън оформи крайния резултат от срещата на 78:75 (21:24, 21:19, 21:14, 15:18) и публиката ликуваше. Така завърши приятелският турнир, в който шампионките завоюваха три победи от три изиграни срещи за радост на своите фенове. Второ място зае отборът на "Берое 07" с две победи и една загуба. Трети се класираха "Нефтохимик 2010" с една победа и две загуби, а монтанки останаха четвърти без нито един спечелен мач.

Георги Божков избра за Дунав 8806 да стартират: Кристина Сантяго, Аманда Джонсън, Зорница Костова, Мерике Андерсън и Виолина Кочева. "Нефтохимик 2010" започна в състав: Тани Робинсън, Ашли Гейл, Олга Дубровина, Анета Митева и Мария Желязкова.

Момичетата на Петко Маринов бяха по-резултатни и точни в първото полувреме, и на почивката водеха на русенки с една точка - 43:42. Дунавки успяха да обърнат резултата през третата четвърт на срещата и да поведат със седем точки разлика - 63:57. Последната, четвърта част, беше изключително напрегната, тъй като минута преди края на мача, резултатът бе 77:75 в полза на "сините феи". Тимът на Георги Божков спечели мача с решаващото попадение на Мерике Андерсън, след изпълнение на наказателен удар. Тя оформи крайния резултат 78:75 за дунавки.

За малко Олга Дубровина от "Нефтохимик 2010" да изравни резултата в последната секунда, но малшансът й попречи. Дубровина, заедно с Тани Робинсън, беше най-резултатна за бургазлийки, с 15 отбелязани точки.

Мерике Андерсън завърши срещата с актив от 31 точки, а след нея се нареди Кристина Сантяго със 17 точки. Естонката получи приз за най-добър реализатор и най-полезен играч на турнира. Ашли Гейл от "Нефтохимик 2010" беше наградена с индивидуален приз за най-добър борец.