Дунав 8806 защити титлата си
Автор: Екип Ruse24.bg 07:40 / 02.05.2013Коментари (0)1030
©
Дунав 8806 е шампион на България за трети път в своята история. Русенки успяха да спечелят втори пореден златен дубъл, тъй като след купата през февруари месец, сега завоюваха златото и в шампионата. Тимът надигра Нефтохимик 2010 с 3-1 победи след успех със 77-49 в мач №4. Така след миналата година отново и двете златни отличия са за отбора на Дунав, който пък за първи път спечели титлата пред своя публика. При предните два шампионски триумфа трофеят бе връчван в Бургас след победи над Нефтохимик, а сега съперникът отново бе същият, но мачът се игра в Русе.

В първата четвърт двата отбора започнаха трудно, играта бе равностойна, но все пак с тройка в края й домакините взеха аванс от 4 точки. Те започнаха втората с 6 поред и се откъснаха с двуцифрена разлика, но пък гостите отговориха с 5 точки и намалиха. Последва обаче серия от 8-0 за русенки, като 6 от точките бяха поредни на Кристина Сантяго и разликата набъбна до 13 точки. До почивката тя нарастна с още до 17 и до края дунавки нямаха проблем да затворят мача и да зарадват феновете си със златните медали.

Домакините имаха сериозно предимство в стрелбата с 45% при 34 успешни от 75 опита срещу едва 28% за гостите при 17 от 61. Отделно русенки вкараха и 5 тройки в повече и овладяха и 41 срещу 31 борби.

По 19 точки за успеха вкараха Радостина Димитрова и Кристина Сантяго, като американката хвана и 11 борби. Зорница Костова добави 13 точки, а чудесно се включи Цветомира Шаренкапова с 11 и 9 борби.

За гостите по 14 точки отбелязаха Вийве Кай Ребане и Ашли Гейл (13 борби).