"Дунав 8806“ с категорична победа над "Берое 07“
Автор: Екип Ruse24.bg 08:43 / 12.11.2012Коментари (0)983
©
Срещата между "Дунав 8806" и "Берое 07", от 6 кръг на НБЛ, премина без изненади. Домакините взеха мача със 79:63 (26:17, 21:23, 9:8 и 23:15), въпреки скорошния двубой за "ФИБА Еврокъп" с "Динамо" Курск, и така завоюваха четвъртата си победа в женското първенство.

Стартовата петица за "Дунав 8806" беше в състав: Мерике Андерсон, Аманда Джонсън, Кристина Сантяго, Цветомира Шаренкапова и Зорница Костова. Момичетата на старши-треньора на "Берое 07" Албена Бачкова, които стартираха бяха: Ралица Нанева, Радостина Димитрова, Деляна Коева, Биляна Савич и Мариета Кърчовска.

До средата на първата четвърт играта вървеше кош за кош. След това "сините феи" направиха серия от 9:2 и се откъснаха напред в резултата. През втората част на мача гостите от "Берое 07" правеха опити да намалят разликата, която на почивката се оформи на 7 точки. През третата четвърт на срещата старозагорки успяха да стопят преднината на дунавки, но домакините се окопитиха и бързо се откъснаха отново напред в резултата. Решаваща за крайния резултат се оказа последната четвърт от двубоя, когато дунавки успяха да направят серия от 11:0, която ги изведе напред в резултата със 17 точки.

И двата отбора показаха много добра игра в защита, но и направиха грешки. На дунавки им вървеше стрелбата от тройката, а отборната успеваемост бе 56% при стрелбата - 31 успешни от 55 опита. Въпреки добрата защита на старозагорки, момичетата на Георги Божков играха мобилизирано в подкошието, където регистрираха 11 борби и 14 точки актив.

Американките отново блеснаха, като Кристина Сантяго завърши с 21 точки, а "дабъл дабъл" записа Аманда Джонсън след 20 точки и 10 борби.

За гостите от Стара Загора по 16 точки вкараха Тина Димитрова и Биляна Савич.

Следващият двубой на дунавки ще бъде с "Рилски спортист" и ще се играе на 17-ти ноември в Самоков, зала "Арена Самоков", от 14.30 часа.